LedgerSMB 1.1.1 - en to pl translation catalogue (708 entries)

en: AP
pl: Księga Zobowiązań

en: AP Aging
pl: Plan Płatności Zobowiązań

en: AP Outstanding
pl: Zobowiązania Nieuregulowane

en: AP Transaction
pl: Transakcja Zobowiązań

en: AP Transactions
pl: Transakcje Zobowiązań

en: AR
pl: Księga Należności

en: AR Aging
pl: Plan Płatności Należności

en: AR Outstanding
pl: Należności Nieuregulowane

en: AR Transaction
pl: Transakcja Należności

en: AR Transactions
pl: Transakcje Należności

en: About
pl: Na Temat

en: Above
pl: Powyższy

en: Access Control
pl: Kontrola Dostępu

en: Account
pl: Konto

en: Account Number
pl: Numer Konta

en: Account Number missing!
pl: Brak Numeru Konta!

en: Account Type
pl: Rodzaj Konta

en: Account Type missing!
pl: Brak Rodzaju Konta!

en: Account deleted!
pl: Usunięto Konto

en: Account does not exist!
pl: Konto nie istnieje!

en: Account saved!
pl: Zapisano Konto

en: Accounting
pl: Księgowość

en: Accounting Menu
pl: Menu Księgowości

en: Accounts
pl: Konta

en: Accrual
pl: Memoriałowa

en: Activate Audit trail
pl: Uaktywnij ślady Audytu

en: Activate Audit trails
pl: Uaktywnij ślady Audytu

en: Active
pl: Aktywne

en: Add
pl: Dodaj

en: Add AP Transaction
pl: Rejestr w Księdze Zobowiązań

en: Add AR Transaction
pl: Rejestr w Księdze Należności

en: Add Account
pl: Dodaj Konto

en: Add Assembly
pl: Dodaj Zestaw

en: Add Business
pl: Dodaj Działalność

en: Add Cash Transfer Transaction
pl: Dokonaj Przelewu

en: Add Customer
pl: Dodaj Odbiorcę

en: Add Deduction
pl: Dodaj Odliczenie

en: Add Department
pl: Dodaj Wydział

en: Add Employee
pl: Dodaj Pracownika

en: Add Exchange Rate
pl: Dodaj Kurs Walut

en: Add GIFI
pl: Dodaj GIFI

en: Add General Ledger Transaction
pl: Dodaj Transakcję w Księdze Głównej

en: Add Group
pl: Dodaj Grupę

en: Add Labor/Overhead
pl: Dodaj wydatki Pracownicze/Administracyjne

en: Add Language
pl: Dodaj Język

en: Add POS Invoice
pl: Dodaj Fakturę w Punkcie Sprzedaży

en: Add Part
pl: Dodaj Produkt

en: Add Pricegroup
pl: Dodaj Grupę Cenową

en: Add Project
pl: Dodaj Projekt

en: Add Purchase Order
pl: Dodaj Zamówienie Zakupu

en: Add Quotation
pl: Dodaj Ofertę

en: Add Request for Quotation
pl: Dodaj Prośbę o Ofertę

en: Add SIC
pl: Dodaj EKD

en: Add Sales Invoice
pl: Zarejestrój Fakturę VAT Sprzedaży

en: Add Sales Order
pl: Dodaj Zlecenie Sprzedaży

en: Add Service
pl: Dodaj Usługi

en: Add Transaction
pl: Dodaj Transakcję

en: Add User
pl: Dodaj Użytkownika

en: Add Vendor
pl: Dodaj Dostawcę

en: Add Vendor Invoice
pl: Zarejestrój Fakturę VAT Zakupu

en: Add Warehouse
pl: Dodaj Magazyn

en: Address
pl: Adres

en: Administration
pl: Administracja

en: After Deduction
pl: Po Odliczeniu

en: All
pl: Wszystko

en: All Accounts
pl: Wszystkie Konta

en: All Datasets up to date!
pl: Zbiory Danych uzupełnione!

en: All Items
pl: Wszystkie Pozycje

en: Allowances
pl: Dodatki

en: Amount
pl: Kwota

en: Amount Due
pl: Kwota Należna

en: Amount missing!
pl: Brakuje kwoty!

en: Apr
pl: Kwiecień

en: April
pl: Kwiecień

en: Are you sure you want to delete Invoice Number
pl: Czy chcesz usunąć Numer Faktury?

en: Are you sure you want to delete Order Number
pl: Czy chcesz usunąć Numer Zamówienia?

en: Are you sure you want to delete Quotation Number
pl: Czy chcesz usunąć Numer Oferty?

en: Are you sure you want to delete Transaction
pl: Czy chcesz usunąć Transakcję?

en: Are you sure you want to remove the marked entries from the queue?
pl: Czy chcesz usunąć oznaczone wejścia z kolejki?

en: Assemblies
pl: Zestawy

en: Assemblies restocked!
pl: Zestawy uzupełnione

en: Assembly
pl: Zestaw

en: Asset
pl: Aktywy

en: Attachment
pl: Załącznik

en: Audit Control
pl: Kontrola Audytu

en: Audit trail disabled
pl: Ślad Audytu unieruchomiony

en: Audit trail enabled
pl: Ślad Audytu umożliwiony

en: Audit trail removed up to
pl: Ślad Audytu przesunięty do

en: Audit trails disabled
pl: Ślad Audytu unieruchomiony

en: Audit trails enabled
pl: Ślad Audytu umożliwiony

en: Aug
pl: Sierpień

en: August
pl: Sierpień

en: BIC
pl: SWIFT

en: BOM
pl: Struktura Wyrobu

en: Backup
pl: Kopia Zapasowa

en: Backup sent to
pl: Kopia Zapasowa wysłana do

en: Balance
pl: Saldo

en: Balance Sheet
pl: Bilans

en: Based on
pl: Bazowany na

en: Before Deduction
pl: Przed Odliczeniem

en: Beginning Balance
pl: Saldo Początkowe

en: Below
pl: Poniżej

en: Billing Address
pl: Adres Korespondencji

en: Bin
pl: Kosz

en: Bin List
pl: Wykaz Kosza

en: Bin Lists
pl: Wykazy Koszy

en: Books are open
pl: Księgi otwarte

en: Break
pl: Próg Rentowności

en: Business
pl: Działalność

en: Business Number
pl: NIP

en: Business deleted!
pl: REGON

en: Business saved!
pl: Działalność zapisana

en: COGS
pl: Koszta Sprzedaży

en: Cannot create Lock!
pl: Nie możesz stworzyć pliku blokującego!!

en: Cannot delete account!
pl: Nie możesz usunąć konta!

en: Cannot delete customer!
pl: Nie możesz usunąć odbiorcy!

en: Cannot delete default account!
pl: Konto Domyślne nie może być usunięte!

en: Cannot delete invoice!
pl: Nie możesz usunąć factury!

en: Cannot delete item!
pl: Nie możesz usunąć pozycji!

en: Cannot delete order!
pl: Nie możesz usunąć zamówienia!

en: Cannot delete quotation!
pl: Nie możesz usunąć oferty

en: Cannot delete transaction!
pl: Nie możesz usunąć transakcji!

en: Cannot delete vendor!
pl: Nie możesz usunąć dostawcy!

en: Cannot post Payment!
pl: Nie możesz zatwierdzić Opłaty!

en: Cannot post Receipt!
pl: Nie możesz zatwierdzić Wpłaty!

en: Cannot post invoice for a closed period!
pl: Nie można zksięgować faktury po zamknięciu okresu!

en: Cannot post invoice!
pl: Nie możesz zatwierdzić faktury!

en: Cannot post payment for a closed period!
pl: Nie można zaksięgować płatności po zamknięciu okresu!

en: Cannot post transaction for a closed period!
pl: Nie można zaksięgować transakcji po zamknięciu okresu!

en: Cannot post transaction!
pl: Nie możesz zatwierdzić transakcji!

en: Cannot remove files!
pl: Nie możesz usunąć pliku!

en: Cannot save account!
pl: Nie można zapisać konta!

en: Cannot save defaults!
pl: Nie można zapisa ustawień domyślnych!

en: Cannot save order!
pl: Nie można zapisać zamowienia!

en: Cannot save preferences!
pl: Nie można zapisać preferencji!

en: Cannot save quotation!
pl: Nie można zapisać oferty!

en: Cannot set account for more than one of AR, AP or IC
pl: Nie można ustawić konta na więcej niż jeden rodzaj

en: Cannot set multiple options for
pl: Nie można umieszczać wielokrotnego wyboru dla

en: Cannot stock assemblies!
pl: Nie można wstawić złożenia

en: Cash
pl: Kasa

en: Change
pl: Reszta

en: Change Admin Password
pl: Zmiana Hasła Administratora

en: Change Password
pl: Zmień Hasło

en: Chart of Accounts
pl: Plan Kont

en: Check
pl: Czek

en: Check Inventory
pl: Kontrola Inwentarza

en: Checks
pl: Czeki

en: City
pl: Miasto

en: Cleared
pl: Rozliczone

en: Click on login name to edit!
pl: Kliknij  nazwę użytkownika żeby dokonać zmian!

en: Close Books up to
pl: Zamknięcie Ksiąg do

en: Closed
pl: Zamknięto

en: Code
pl: Kod

en: Code missing!
pl: Brak Kodu

en: Company
pl: Firma

en: Company Name
pl: Nazwa Firmy

en: Compare to
pl: Porównaj z

en: Components
pl: Składniki

en: Confirm!
pl: Potwierdż!

en: Connect to
pl: Podłącz do

en: Contact
pl: Kontakt

en: Continue
pl: Kontynuj

en: Contra
pl: Konto Przeciwstawne

en: Copies
pl: Kopie

en: Copy to COA
pl: Skopiuj do Planu Kont

en: Cost
pl: Koszt

en: Cost Center
pl: Centrum Kosztów

en: Could not save pricelist!
pl: Nie może zapisać cennika!

en: Could not save!
pl: Nie może zapisać!

en: Could not transfer Inventory!
pl: Nie może przesunąć Inwentarza

en: Country
pl: Kraj

en: Create Chart of Accounts
pl: Utwórz Wzór Kont

en: Create Dataset
pl: Utwórz Zbiór Danych

en: Credit
pl: Kredyt

en: Credit Limit
pl: Limit Kredytu

en: Curr
pl: Waluta

en: Currency
pl: Waluta

en: Current
pl: Bieżący

en: Current Earnings
pl: Acdtualny Dochód

en: Customer
pl: Odbiorca

en: Customer History
pl: Statystyka Sprzedaży

en: Customer Number
pl: Numer Odbiorcy

en: Customer deleted!
pl: Odbiorca usunięty

en: Customer missing!
pl: Brak Odbiorcy

en: Customer not on file!
pl: Brak Odbiorcy w bazie danych

en: Customer saved!
pl: Odbiorca zapisany!

en: Customers
pl: Odbiorcy

en: DBI not installed!
pl: Nie zainstalowane DBI!

en: Database
pl: Baza Danych

en: Database Administration
pl: Administracja Bazy Danych

en: Database Driver not checked!
pl: Sterownik Bazy Danych nie zaznaczony!

en: Database Host
pl: Serwer Bazy Danych

en: Database User missing!
pl: Brak Użytkownika Bazy Danych!

en: Dataset
pl: Zbiór Danych

en: Dataset is newer than version!
pl: Baza Danych jest nowsza niż wersja!

en: Dataset missing!
pl: Brak Zbioru Danych

en: Dataset updated!
pl: Zbiór Danych uzupełniony!

en: Date
pl: Data

en: Date Format
pl: Format Daty

en: Date Paid
pl: Data Zapłaty

en: Date Received
pl: Data Wpłaty

en: Date missing!
pl: Brak Daty

en: Date received missing!
pl: Brak Daty Wpłaty

en: Debit
pl: Debet

en: Dec
pl: Grudzień

en: December
pl: Grudzień

en: Decimalplaces
pl: Miejsca Dziesiętne

en: Decrease
pl: Zmniejszenie

en: Deduct after
pl: Potrąć po

en: Deduction deleted!
pl: Potrącenie usunięte

en: Deduction saved!
pl: Potrącenie zapisane

en: Deductions
pl: Potrącenia

en: Defaults
pl: Ustawienia

en: Defaults saved!
pl: Ustawienia zapisane!

en: Delete
pl: Usuń

en: Delete Account
pl: Usuń Konto

en: Delete Dataset
pl: Usuń Zbior Danych

en: Delivery Date
pl: Data Dostawy

en: Department
pl: Wydział

en: Department deleted!
pl: Wydział usunięty

en: Department saved!
pl: Wydział zapisany

en: Departments
pl: Wydziały

en: Deposit
pl: Kasa Przyjmie

en: Description
pl: Opis

en: Description Translations
pl: Tłumaczenie Opisu

en: Description missing!
pl: Brak Opisu!

en: Detail
pl: Wyszczególnienie

en: Difference
pl: Różnica

en: Directory
pl: Katalog

en: Discount
pl: Rabat

en: Done
pl: Zrobione

en: Drawing
pl: Rysunek

en: Driver
pl: Sterownik

en: Dropdown Limit
pl: Limit Rozwinięcia

en: Due Date
pl: Termin Płatności

en: Due Date missing!
pl: Brak Terminu Płatności!

en: E-mail Statement to
pl: E-mail Wykaz do

en: E-mail address missing!
pl: Brak adresu E-mail!

en: E-mailed
pl: Wysłano

en: Edit
pl: Zmień

en: Edit AP Transaction
pl: Zmiany Transakcji Konta Zobowiązań

en: Edit AR Transaction
pl: Zmiany Transakcji Konta Należności

en: Edit Account
pl: Zmiany Konta

en: Edit Assembly
pl: Zmiany Zestawień

en: Edit Business
pl: Zmień Działalność

en: Edit Cash Transfer Transaction
pl: Zmiana Transakcji Kasowej

en: Edit Customer
pl: Zmiany Odbiorcy

en: Edit Deduction
pl: Zmień Potrącenie

en: Edit Department
pl: Zmiany Wydziału

en: Edit Description Translations
pl: Zmień Tłumaczenie Opisu

en: Edit Employee
pl: Zmiany Pracownika

en: Edit GIFI
pl: Zmień GIFI

en: Edit General Ledger Transaction
pl: Zmiany w Księdze Głównej

en: Edit Group
pl: Zmień Grupę

en: Edit Labor/Overhead
pl: Zmień wydatki Pracownicze/Administracyjne

en: Edit Language
pl: Zmien Język

en: Edit POS Invoice
pl: Zmień Fakturę Punktu Sprzedaży

en: Edit Part
pl: Zmiany Produktu

en: Edit Preferences for
pl: Zmiany Preferencji dla

en: Edit Pricegroup
pl: Zmień Grupę Cenową

en: Edit Project
pl: Zmiany Projektu

en: Edit Purchase Order
pl: Zmiany Zlecenia Zakupu

en: Edit Quotation
pl: Zmień Ofertę

en: Edit Request for Quotation
pl: Zmień Prośbę o Ofertę

en: Edit SIC
pl: Zmień SIC

en: Edit Sales Invoice
pl: Zmiany Faktury Sprzedaży

en: Edit Sales Order
pl: Zmiany Zlecenia Sprzedazy

en: Edit Service
pl: Zmiany Usług

en: Edit Template
pl: Zmiany Wzorca

en: Edit User
pl: Zmiany Użytkownika

en: Edit Vendor
pl: Zmiany Dostawcy

en: Edit Vendor Invoice
pl: Zmiany Faktury Zamówienia

en: Edit Warehouse
pl: Zmiany Magazynu

en: Employee
pl: Pracownik

en: Employee Name
pl: Nazwisko Pracownika

en: Employee Number
pl: Numer Pracownika

en: Employee deleted!
pl: Pracownik usunięty!

en: Employee pays
pl: Pracownik płaci

en: Employee saved!
pl: Pracownik zapisany

en: Employees
pl: Pracownicy

en: Employer
pl: Pracodawca

en: Employer pays
pl: Pracodawca płaci

en: Enddate
pl: Dzień Zwolnienia

en: Enforce transaction reversal for all dates
pl: Egzekwój zmiany transakcji dla wszystkich okresów

en: Enter up to 3 letters separated by a colon (i.e CAD:USD:EUR) for your native and foreign currencies
pl: Wpisz symbole (nap. PLN:USD:EUR:YEN) krajowych i zagranicznych walut

en: Equity
pl: Kapitał

en: Exch
pl: Kurs Walut

en: Exchange Rate
pl: Kurs Walut

en: Exchange rate for payment missing!
pl: Brakuje Kursu Walut dla płatności!

en: Exchange rate missing!
pl: Brakuje Kursu Walut

en: Existing Datasets
pl: Istniejący Zbiór Danych

en: Expense
pl: Koszt

en: Expense/Asset
pl: Koszt/Aktywy

en: Extended
pl: Wartość Netto

en: FX
pl: Kurs Walut

en: Feb
pl: Luty

en: February
pl: Luty

en: Foreign Exchange Gain
pl: Zysk przy Zamianie Walut

en: Foreign Exchange Loss
pl: Strata przy Zamianie Walut

en: From
pl: Od

en: GIFI deleted!
pl: GIFI usunięte

en: GIFI missing!
pl: Brakuje GIFI

en: GIFI saved!
pl: GIFI zapisane

en: GL Transaction
pl: Transakcja Księgi Głównej

en: General Ledger
pl: Księga Główna

en: Goods & Services
pl: Produkty i Usługi

en: Group
pl: Grupa

en: Group Items
pl: Grupój pozycje

en: Group Translations
pl: Grupój Tłumaczenia

en: Group deleted!
pl: Grupa usunięta

en: Group missing!
pl: Brakuje Grupy

en: Group saved!
pl: Grupa zapisana

en: Groups
pl: Grupy

en: HR
pl: Kadry

en: HTML Templates
pl: Szablony HTML

en: Heading
pl: Nagłówek

en: History
pl: Statystyka

en: Home Phone
pl: Telefon domowy

en: Host
pl: Server

en: Hostname missing!
pl: Brak Nazwy Serwera

en: IBAN
pl: IBAN/NRB

en: ID
pl: Identyfikator

en: Image
pl: Grafika

en: In-line
pl: Włączony

en: Include Exchange Rate Difference
pl: Załącz Różnice Wymiany Walut

en: Include in Report
pl: Dołącz w Sprawozdaniu

en: Include in drop-down menus
pl: Dołącz w menu rozwijanym

en: Income
pl: Przychód

en: Income Statement
pl: Rachunek Zysków i Strat

en: Incorrect Dataset version!
pl: Nieprawidłowa wersja Zbioru Danych

en: Increase
pl: Zwiększenie

en: Individual Items
pl: Indywidualne Części

en: Internal Notes
pl: Noty Wewnętrzne

en: Inventory
pl: Inwentarz

en: Inventory quantity must be zero before you can set this assembly obsolete!
pl: Ilość Inventarza musi być równa zero zanim będzie mozna zdezaktualizować ten zestaw!

en: Inventory quantity must be zero before you can set this part obsolete!
pl: Ilość inventarza musi być równa zero zanim będzie można zdezaktualizować tą część!

en: Inventory saved!
pl: Inwentarz zapisany!

en: Inventory transferred!
pl: Inwentarz przeniesiony!

en: Invoice
pl: Faktura

en: Invoice Date
pl: Data Wystawienia

en: Invoice Date missing!
pl: Brak Daty Wystawienia

en: Invoice Number
pl: Numer Faktury

en: Invoice Number missing!
pl: Brak Numeru Faktury

en: Invoice deleted!
pl: Faktura usunięta

en: Invoices
pl: Faktury

en: Is this a summary account to record
pl: Czy jest to konto sumaryczne?

en: Item already on pricelist!
pl: Produkt już zawarty w cenniku!

en: Item deleted!
pl: Pozycja usunięta

en: Item not on file!
pl: Produkt nie jest w zbiorze!

en: Items
pl: Pozycje

en: Jan
pl: Styczeń

en: January
pl: Styczeń

en: Jul
pl: Lipiec

en: July
pl: Lipiec

en: Jun
pl: Czerwiec

en: June
pl: Czerwiec

en: LaTeX Templates
pl: Szablony LaTeX

en: Labor/Overhead
pl: Koszty Pracownicze/Administracyjne

en: Language
pl: Język

en: Language deleted!
pl: Język usunięty

en: Language saved!
pl: Język zapisany

en: Languages
pl: Języki

en: Languages not defined!
pl: Język nie zdefiniowany!

en: Last Numbers & Default Accounts
pl: Ostatnie Numery i Konta Domyślne

en: Leadtime
pl: Cykl

en: Leave host and port field empty unless you want to make a remote connection.
pl: Opuść pole serwera i portu, chyba że chcesz mieć zdalne połączenie

en: Liability
pl: Zobowiązania

en: Licensed to
pl: Licencja należy do:

en: Line Total
pl: Suma całkowita

en: Link
pl: Dowiązanie

en: Link Accounts
pl: Konta dowiązane

en: List
pl: Spis

en: List Accounts
pl: Spis Kont

en: List Businesses
pl: Wykaz Działalności

en: List Departments
pl: Wykaz Wydziałów

en: List GIFI
pl: Wykaz GIFI

en: List Languages
pl: Wykaz Języków

en: List Price
pl: Cena

en: List Projects
pl: Wykaz Projektów

en: List SIC
pl: Wykaz EKD

en: List Transactions
pl: Wykaz Transakcji

en: List Warehouses
pl: Wykaz Magazynów

en: Lock System
pl: Zablokuj System

en: Lockfile created!
pl: Plik blokujący utworzony!

en: Lockfile removed!
pl: Plik blokujący usunięty!

en: Login
pl: Zarejestrój się

en: Login name missing!
pl: Brak nazwy!

en: Logout
pl: Wyrejestrój się

en: Make
pl: Marka

en: Manager
pl: Kierownik

en: Mar
pl: Marzec

en: March
pl: Marzec

en: Marked entries printed!
pl: Zaznaczone wpisy wydrukowane

en: Markup
pl: Marża

en: Maximum
pl: Maxymalna

en: May
pl: Maj

en: May
pl: Maj

en: Memo
pl: Notatka

en: Menu Width
pl: Szerokość Menu

en: Message
pl: Wiadomość

en: Method
pl: Metoda

en: Microfiche
pl: Mikrofilm

en: Month
pl: Miesiąc

en: Multibyte Encoding
pl: Kodowanie Wielobajtowe

en: Name
pl: Nazwa

en: Name missing!
pl: Brak Nazwy

en: New Templates
pl: Nowe Szablony

en: No
pl: Nie

en: No Database Drivers available!
pl: Sterownik Bazy Danych jest niedostępny

en: No Dataset selected!
pl: Nie jest zaznaczony Zbiór Danych

en: No email address for
pl: Brak adresu email

en: No.
pl: Nr.

en: Non-taxable
pl: Rejestr VAT - Nieopodatkowane

en: Non-taxable Purchases
pl: Rejestr VAT - Zakupy

en: Non-taxable Sales
pl: Rejestr VAT - Sprzedaż

en: Notes
pl: Noty

en: Nothing entered!
pl: Nic nie wprowadzono!

en: Nothing selected!
pl: Nic nie zaznaczone!

en: Nothing to delete!
pl: Niema nic do usunięcia!

en: Nothing to print!
pl: Nic do wydrukowania!

en: Nothing to transfer!
pl: Nie ma nic do przeniesienia!

en: Nov
pl: Listopad

en: November
pl: Listopad

en: Number
pl: Numer Katalogu

en: Number Format
pl: Format Numeru

en: Number missing in Row
pl: Brak Numeru w Rzędzie

en: Obsolete
pl: Przestarzałe

en: Oct
pl: Pażdziernik

en: October
pl: Pażdziernik

en: On Hand
pl: Stan Zapasu Podręcznego

en: Open
pl: Otworzono

en: Oracle Database Administration
pl: Administracja Bazy Danych Oracle

en: Order
pl: Zlecenie

en: Order Date
pl: Data Zlecenia

en: Order Date missing!
pl: Brak Daty Zlecenia

en: Order Entry
pl: Wystawianie Zleceń

en: Order Number
pl: Numer ZLecenia

en: Order Number missing!
pl: Brak Numeru Zlecenia

en: Order deleted!
pl: Zlecenie usunięte

en: Order saved!
pl: Zlecenie zapisane

en: Orphaned
pl: Zbędne

en: Out of balance transaction!
pl: Niezgodne Saldo Transakcji!

en: Out of balance!
pl: Niezgodne Saldo

en: Outstanding
pl: Transakcje Nieuregulowane

en: POS
pl: Punkt Sprzedaży

en: POS Invoice
pl: Faktura Punktu Sprzedaży

en: Packing List
pl: Lista Pakunkowa

en: Packing List Date missing!
pl: Brak Daty Listy Pakunkowej

en: Packing List Number missing!
pl: Brak Numeru Listy Pakunkowej

en: Packing Lists
pl: Listy Pakunkowe

en: Paid
pl: Zapłacono

en: Part
pl: Produkt

en: Partnumber
pl: Symbol

en: Parts
pl: Produkty

en: Password
pl: Hasło

en: Password changed!
pl: Hasło zmienione

en: Payables
pl: Zobowiązania

en: Payment
pl: Kasa Wypłaci

en: Payment date missing!
pl: Brak Daty Wypłaty

en: Payment posted!
pl: Wypłata zatwierdzona

en: Payments
pl: Wypłaty

en: Payroll Deduction
pl: Lista Płac - Potrącenia

en: Period
pl: Okres

en: Pg Database Administration
pl: Administracja Bazy Danych Pg

en: PgPP Database Administration
pl: Administracja Bazy Danych PgPP

en: Phone
pl: Tel.

en: Pick List
pl: Lista Pobrania

en: Pick Lists
pl: Listy Pobrania

en: Port missing!
pl: Brak Portu

en: Post
pl: Zatwierdż

en: Post as new
pl: Zatwierdż jako nowe

en: Posted!
pl: Zatwierdzone!

en: Preferences
pl: Preferencje

en: Preferences saved!
pl: Preferencje Zapisane!

en: Prepayment
pl: Przedpłata

en: Price
pl: Cena Netto

en: Pricegroup
pl: Grupa cenowa

en: Pricegroup deleted!
pl: Grupa cenowa usunięta

en: Pricegroup missing!
pl: Brakuje Grupy cenowej

en: Pricegroup saved!
pl: Grupa cenowa zapisana

en: Pricegroups
pl: Grupy cenowa

en: Pricelist
pl: Cennik

en: Print
pl: Wydrukuj

en: Print and Post
pl: Wydrukuj i Zatwierdż

en: Print and Save
pl: Wydrukuj i Zapisz

en: Printed
pl: Wydrukowane

en: Printer
pl: Drukarka

en: Printing ...
pl: Drukuje ...

en: Profit Center
pl: Centrum Zysków

en: Project
pl: Projekt

en: Project Description Translations
pl: Tłumaczenie Opisu Projektu

en: Project Number
pl: Numer Projektu

en: Project Number missing!
pl: Brak Numeru Projektu

en: Project Transactions
pl: Transakcje Projektów

en: Project deleted!
pl: Projekt usunięty

en: Project not on file!
pl: Brak Projektu w zbiorze danych!

en: Project saved!
pl: Projekt zapisany

en: Projects
pl: Projekty

en: Purchase Order
pl: Zlecenie Zakupu

en: Purchase Order Number
pl: Numer Zlecenia Zakupu

en: Purchase Orders
pl: Zlecenia Zakupu

en: Qty
pl: Ilość

en: Quantity exceeds available units to stock!
pl: Ilość przewyższa dostępne jednostki zasobów!

en: Quarter
pl: Kwartał

en: Quotation
pl: Oferta

en: Quotation
pl: Oferta

en: Quotation Date
pl: Data Oferty

en: Quotation Date missing!
pl: Brak Daty Oferty

en: Quotation Number
pl: Numer Oferty

en: Quotation Number missing!
pl: Brak Numeru Oferty

en: Quotation deleted!
pl: Oferta usunięta

en: Quotations
pl: Oferty

en: RFQ
pl: Prośba o Ofertę

en: RFQ
pl: Prpośba o Ofertę

en: RFQ Number
pl: Numer Prośby o Ofertę

en: RFQs
pl: Prośby o Ofertę

en: ROP
pl: PPZ

en: Rate
pl: Stawka

en: Rate missing!
pl: Brakuje Stawki

en: Recd
pl: Otrzymano

en: Receipt
pl: Kasa Przyjmie

en: Receipt posted!
pl: Wpłata zapisana!

en: Receipts
pl: Wpłaty

en: Receivables
pl: Należności

en: Receive
pl: Dostawy

en: Receive Merchandise
pl: Dostawy Towarów

en: Reconciliation
pl: Zbalansowanie Kont

en: Reconciliation Report
pl: Sprawozdanie Zbalansowania Kont

en: Record in
pl: Zapisz w

en: Reference
pl: Odnośnik

en: Remaining
pl: Pozostałe

en: Remove
pl: Usuń

en: Remove Audit trail up to
pl: Usuń Ślady Audytu do

en: Remove Audit trails up to
pl: Usuń Ślady Audytu do

en: Removed spoolfiles!
pl: plik kolejki wydruków

en: Removing marked entries from queue ...
pl: Zaznaczone wpisy usuwane z kolejki ...

en: Report for
pl: Raport dla

en: Reports
pl: Sprawozdania

en: Request for Quotation
pl: Prośba o Ofertę

en: Request for Quotations
pl: Prośba o Oferty

en: Required by
pl: Termin Dostawy

en: Retained Earnings
pl: Zysk

en: Role
pl: Funkcja

en: SIC
pl: EKD

en: SIC deleted!
pl: EKD usunięty!

en: SIC saved!
pl: EKD zapisany!

en: SKU
pl: SWW

en: SSN
pl: PESEL

en: Sale
pl: Sprzedaż

en: Sales
pl: Sprzedaż

en: Sales Invoice
pl: Faktura VAT Sprzedaży

en: Sales Invoice
pl: Faktura VAT Sprzedaży

en: Sales Invoice.
pl: Faktura VAT Sprzedaży.

en: Sales Invoices
pl: Faktury VAT Sprzedaży

en: Sales Order
pl: Zlecenie Sprzedaży

en: Sales Order Number
pl: Numer Zlecenia Sprzedaży

en: Sales Orders
pl: Zlecenia Sprzedaży

en: Sales Quotation Number
pl: Numer Oferty Sprzedaży

en: Salesperson
pl: Sprzedawca

en: Save
pl: Zapisz

en: Save Pricelist
pl: Zapisz Cennik

en: Save as new
pl: Zapisz jako nowe

en: Save to File
pl: Zapisz w zbiorze

en: Screen
pl: Ekran

en: Search
pl: Znajdż

en: Select
pl: Wybierz

en: Select all
pl: Wybierz wszystko

en: Select from one of the items below
pl: Wybierz jeden z poniższych artykułów

en: Select from one of the names below
pl: Wybierz nazwę z poniższych

en: Select from one of the projects below
pl: Wybierz z projektów

en: Select payment
pl: Wybierz płatność

en: Select postscript or PDF!
pl: Wybierz postscript lub PDF

en: Sell
pl: Sprzedaż

en: Sell Price
pl: Cena Sprzedaży

en: Send by E-Mail
pl: Wysłano przez E-Mail

en: Sep
pl: Wrzesień

en: September
pl: Wrzesień

en: Serial No.
pl: Nr. Sr.

en: Serial Number
pl: Numer Seryjny

en: Service
pl: Usługi

en: Services
pl: Usługi

en: Setup Templates
pl: Ustaw Szablony

en: Ship
pl: Wysyłka

en: Ship Merchandise
pl: Wysyłka Produktów

en: Ship to
pl: Wyślij do

en: Ship via
pl: Wyślij przez

en: Shipping
pl: Spedycja

en: Shipping Address
pl: Adres Dostawy

en: Shipping Date
pl: Dzień Dostawy

en: Shipping Date missing!
pl: Brak Dnia Dostawy!

en: Shipping Point
pl: Punkt Dostawy

en: Short
pl: Niedobór

en: Signature
pl: Podpis

en: Source
pl: Żródło

en: Spoolfile
pl: Plik Kolejki Wydruków

en: Standard
pl: Standartowe

en: Standard Industrial Codes
pl: Europejska Klasyfikacja Działalności

en: Startdate
pl: Dzień Zatrudnienia

en: State
pl: Rejon

en: State/Province
pl: Województwo

en: Statement
pl: Wykaz

en: Statement Balance
pl: Wykaz Salda

en: Statement sent to
pl: Wykaz wysłany do

en: Statements sent to printer!
pl: Wykaz wysłany do drukarki

en: Stock
pl: Zapas

en: Stock Assembly
pl: Wstaw Zestaw

en: Stylesheet
pl: Strona Stylowa

en: Sub-contract GIFI
pl: Subkontrakt GIFI

en: Subject
pl: Treść

en: Subtotal
pl: Wartość Netto

en: Summary
pl: Skrót

en: System Defaults
pl: Ustawienia Domyślne

en: Tax
pl: Podatek

en: Tax Accounts
pl: Konta Podatkowe

en: Tax Included
pl: Podatek Wliczony

en: Tax Number
pl: NIP

en: Tax Number / SSN
pl: NIP / PESEL

en: Tax collected
pl: Rejestr VAT - Sprzedaż

en: Tax paid
pl: Rejestr VAT - Zakupy

en: Taxable
pl: Opodatkowane

en: Template saved!
pl: Szablon zapisany

en: Templates
pl: Szablony

en: Terms
pl: Warunki: Netto

en: Text Templates
pl: Szablony

en: The following Datasets are not in use and can be deleted
pl: Te Zbiory Danych są nieużywane i można je usunąć

en: The following Datasets need to be updated
pl: Zbiory Danych do uzupełnienia

en: This is a preliminary check for existing sources. Nothing will be created or deleted at this stage!
pl: Jest to wstępne sprawdzenie istniejących żródeł. Narazie nic nie będzie utworzone lub usunięte.

en: Till
pl: Kasa

en: To
pl: do

en: To add a user to a group edit a name, change the login name and save.  A new user with the same variables will then be saved under the new login name.
pl: Żeby dodać do grupy użytkownika zmień nazwę, nazwę zarejestrowania i zapisz. Nowy użytkownik z tymi samymi zmiennymi wartościami będzie zapisany pod nową nazwą rejestrującą

en: Top Level
pl: Najwyższy Poziom

en: Total
pl: Wartość Brutto

en: Trade Discount
pl: Rabat Handlowy

en: Transaction
pl: Transakcja

en: Transaction Date missing!
pl: Brak Daty Transakcji!

en: Transaction deleted!
pl: Transakcja usunięta

en: Transaction posted!
pl: Transakcja zatwierdzona

en: Transaction reversal enforced for all dates
pl: Zmiana transakcji narzucona dla wszystkich okresów

en: Transaction reversal enforced up to
pl: Zmiana transakcji narzucona do

en: Transactions
pl: Zestawienia Transakcji

en: Transfer
pl: Przelewy

en: Transfer Inventory
pl: Przeniesienie Inventarza

en: Transfer to
pl: Przenieś do

en: Translation
pl: Tłumaczenie

en: Translation deleted!
pl: Tłumaczenie usunięte!

en: Translation not on file!
pl: Brak tłumaczenia w zbiorze

en: Translations
pl: Tłumaczenia

en: Translations saved!
pl: Tłumaczenia zapisane!

en: Trial Balance
pl: Bilans Porównawczy

en: Type of Business
pl: Rodzaj Działalności

en: Unit
pl: Jednostka

en: Unit of measure
pl: Jednostka miary

en: Update
pl: Uzupełnij

en: Update Dataset
pl: Uzupełnij Zbiór Danych

en: Updated
pl: Uzupełnione

en: Upgrading to Version
pl: Uaktualnienie do nowej wersji

en: Use Templates
pl: Użyj Szablony

en: User
pl: Użytkownik

en: User deleted!
pl: Użytkownik usunięty

en: User saved!
pl: Użytkownik zapisany

en: Valid until
pl: Ważne do

en: Vendor
pl: Dostawca

en: Vendor History
pl: Statystyka Dostaw

en: Vendor Invoice
pl: Faktura VAT Zakupu

en: Vendor Invoice
pl: Faktura VAT Zakupu

en: Vendor Invoice.
pl: Faktura VAT Zakupu.

en: Vendor Invoices
pl: Faktury VAT Zakupu

en: Vendor Number
pl: Numer Dostawcy

en: Vendor deleted!
pl: Dostawca usunięty

en: Vendor missing!
pl: Brak Dostawcy

en: Vendor not on file!
pl: Brak Dostawcy w bazie danych

en: Vendor saved!
pl: Dostawca zapisany

en: Vendors
pl: Dostawcy

en: Version
pl: Wersja

en: Warehouse
pl: Magazyn

en: Warehouse deleted!
pl: Magazyn usunięty

en: Warehouse saved!
pl: Magazyn zapisany!

en: Warehouses
pl: Magazyny

en: Warning!
pl: Ostrzeżenie

en: Weight
pl: Waga

en: Weight Unit
pl: Jednostka Wagi

en: What type of item is this?
pl: Co to za rodzaj artykułu

en: Work Order
pl: Zlecenie Robocze

en: Work Orders
pl: Zlecenia Robocze

en: Work Phone
pl: Telefon-praca

en: Year
pl: Rok

en: Yearend
pl: Koniec Roku Finansowego

en: Yearend date missing!
pl: Brakuje Dnia Końca Roku Finansowge!

en: Yearend posted!
pl: Rok Finansowy Zatwierdzony!

en: Yearend posting failed!
pl: Zatwierdzenie Roku Finansowego niedokonane!

en: Yes
pl: Tak

en: You did not enter a name!
pl: Nie wstawiono nazwy!

en: You must enter a host and port for local and remote connections!
pl: Wstaw nazwę serwera i portu dla lokalnego i zdalnego połączenia

en: account cannot be set to any other type of account
pl: konto nie może być ustawione do wszelkich innych kont

en: as at
pl: na dzień

en: days
pl: dni

en: does not exist
pl: nie istnieje

en: done
pl: wykonane

en: ea
pl: szt

en: for Period
pl: za Okres

en: is already a member!
pl: Jest już członkiem

en: localhost
pl: serwer lokalny

en: locked!
pl: zablokowane

en: posted!
pl: zatwierdzone!

en: sent
pl: wysłane

en: successfully created!
pl: stworzone z powodzeniem

en: successfully deleted!
pl: usunięte z powodzeniem

en: website
pl: witryna WWW
