LedgerSMB 1.1.1 - en to el translation catalogue (297 entries)

en: AP
el: Αγορές

en: AP Aging
el: Creditor Aging

en: AP Transaction
el: Κινήση Αγοράς

en: AP Transactions
el: Κινήσεις Αγορών

en: AR
el: Πωλήσεις

en: AR Aging
el: Debtor Aging

en: AR Transaction
el: Κινήσεις Πωλήσεων

en: AR Transactions
el: Κινήσεις Πωλήσεων

en: Access Control
el: Έλεγχος πρόσβασης

en: Account
el: Λογαριασμός

en: Account Number
el: Κωδικός Λογαριασμού

en: Account Number missing!
el: Ο κωδικός λογαριασμού λείπει

en: Account Type
el: Τύπος Κωδικού

en: Account Type missing!
el: Ο τύπος του κωδικού λείπει

en: Account deleted!
el: Ο λογαριασμός διαγράφηκε

en: Account does not exist!
el: Ο λογαριασμός δεν υπάρχει

en: Account saved!
el: Ο λογαρισμός αποθηκεύτηκε

en: Accounting
el: Λογιστική

en: Accounting Menu
el: Μενπύ Λογιστικής

en: Accounts
el: Λογαριασμοί

en: Accrual
el: Αύξηση

en: Active
el: Ενεργός

en: Add
el: Προσθήκη

en: Add Account
el: Προσθήκη λογαριασμού

en: Add Customer
el: Προσθήκη Πελάτη

en: Add Employee
el: Προσθήκη υπαλλήλου

en: Add Exchange Rate
el: Προσθήκη τιμής συναλάγματος

en: Add Group
el: Προσθήκη ομάδας

en: Add Language
el: Προσθήκη γλώσσας

en: Add POS Invoice
el: Προσθήκη απόδηξης Ταμειακής μηχανής

en: Add Project
el: Προσθήκη έργου

en: Add Quotation
el: Προσθήκη προσφοράς

en: Add Sales Invoice
el: Προσθήκη Τιμολογίου πώλησης

en: Add Sales Order
el: Προσθήκη Παραγγελίας

en: Add Service
el: Προσθήκη υπηρεσίας

en: Add Transaction
el: Προσθήκη συναλλαγής

en: Add User
el: Προσθήκη χρήστη

en: Add Vendor
el: Προσθήκη Πιστωτή

en: Add Vendor Invoice
el: Add Creditor Invoice

en: Add Warehouse
el: Προσθήκη Αποθήκης

en: Address
el: Διέυθυνση

en: Administration
el: Διαχείριση

en: Administrator
el: Διαχειριστής

en: After Deduction
el: Μετά Έκπτωσις

en: All
el: Όλα

en: All Accounts
el: Όλοι οι λογαριασμοί

en: All Items
el: Προσθήκη είδους

en: Allowances
el: Παροχές

en: Amount
el: Ποσό

en: Amount missing!
el: Ποσό που λείπει

en: Apr
el: Απρ

en: April
el: Απρίλιος

en: Are you sure you want to delete Invoice Number
el: Είσαι σίγουρος πως θέλεις να διαγράψεις το αριθμό τιμολογίου

en: Are you sure you want to delete Order Number
el: Είσαι σίγουρος πως θέλεις να διαγράψεις τον αριθμό παραγγελίας

en: Are you sure you want to delete Transaction
el: Είσαι σίγουρος ότι θέλεις να διαγράψεις την κίνηση

en: Assemblies
el: Συναρμολογήσεις

en: Assembly
el: Συναρμολόγηση

en: Asset
el: Πάγιο

en: Attachment
el: Εξάρτημα

en: Audit Control
el: Ελεγχος

en: Aug
el: Αυγ

en: August
el: Αύγουστος

en: Backup
el: Αντίγραφο ασφαλείας

en: Backup sent to
el: Αποστολή αντιγράφου ασφαλείας σε..

en: Balance
el: Ισοζύγιο

en: Balance Sheet
el: Ισοζύγιο

en: Based on
el: Βασισμένο σε

en: Beginning Balance
el: Ισοζύγιο Έναρξης

en: Books are open
el: Τα βιβλία είναι ανοιχτά

en: Break
el: Διάλευμμα

en: Business
el: Επιχείρηση

en: Business Number
el: Κωδικός Επιχείρησης

en: Cannot delete customer!
el: Cannot delete debtor!

en: Cannot delete invoice!
el: Δεν μπορεί να διαγραφεί το τιμολόγιο

en: Cannot delete order!
el: Δεν μπορεί να διαγραφεί η παραγγελία

en: Cannot delete transaction!
el: Δεν μπορεί να διαγραφεί η κίνηση

en: Cannot delete vendor!
el: Δεν μπορεί να διαγραφεί ο πιστωτής

en: Cannot post Receipt!
el: Δεν μπορεί να εκδοθεί απόδειξη

en: Cannot remove files!
el: Δεν μπορούν να διαγραφούν αρχεία

en: Cannot save account!
el: Δεν μπορούν να αποθηκευτούν οι λογαριαμοί

en: Cannot save order!
el: Δεν μπορεί να αποθηκευτεί η παραγγελία

en: Cash
el: Ρευστά

en: Change Password
el: Αλλαγή κωδικού

en: Chart of Accounts
el: Γράφημα των Κωδικών

en: Check
el: Επιταγή

en: Check Inventory
el: Έλεγχος Απογραφής

en: Checks
el: Επιταγές

en: City
el: Πόλη

en: Close Books up to
el: Κλείσιμο βιβλίων μέχρι

en: Closed
el: Κλεισμένο

en: Code
el: Κωδικός

en: Code missing!
el: Ο Κωδικός λείπει

en: Company
el: Εταιρία

en: Company Name
el: Όνομα εταιρίας

en: Components
el: Συστατικά

en: Confirm!
el: Επιβεβαίωση!

en: Connect to
el: Σύνδεση με

en: Contact
el: Επαφή

en: Continue
el: Συνέχεια

en: Copies
el: Αντίγραφα

en: Cost
el: Κόστος

en: Cost Center
el: Κέντρο Κόστος

en: Could not save!
el: Η αποθήκευση δεν είναι δυνατή

en: Country
el: Χώρα

en: Credit
el: Πίστωση

en: Credit Limit
el: Όριο Πίστωσης

en: Currency
el: Συνάλλαγμα

en: Current
el: Τρέχων

en: Current Earnings
el: Τρέχωντα κέρδη

en: Customer
el: Πελάτης

en: Customer History
el: Ιστορικό Πελάτη

en: Customer Number
el: Κωδικός Πελάτη

en: Customer deleted!
el: Ο πελάτης διαγράφηκε!

en: Customer missing!
el: Ο Πελάτης λείπει!

en: Customer not on file!
el: Debtor not on file!

en: Customer saved!
el: Ο Πελάτης αποθηκεύτηκε!

en: Customers
el: Πελάτες

en: DBI not installed!
el: DBI δεν έχει εγκατασταθεί!

en: Database
el: Βάση δεδομένων

en: Database Administration
el: Διαχειριστής βάσης δεδομένων

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Date Format
el: Μορφή ημερομηνίας

en: Date Paid
el: Ημ. Πληρωμής

en: Date missing!
el: Δεν υπάρχει η ημερομηνία

en: Debit
el: Χρέος

en: Dec
el: Δεκ

en: December
el: Δεκέμβριος

en: Decimalplaces
el: Δεκαδικά

en: Decrease
el: Μείωση

en: Deduct after
el: Παρακράτηση μετά

en: Deduction deleted!
el: Παρακράτηση διαγράφηκε

en: Deduction saved!
el: Παρακράτηση αποθηκεύτηκε

en: Deductions
el: Παρακρατήσεις

en: Defaults
el: Προεπιλογές

en: Defaults saved!
el: Προεπιλογές αποθηκεύτηκαν

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Delete Account
el: Διαγραφή Λογαριασμού

en: Department
el: Τμήμα

en: Department deleted!
el: Τμήμα διαγράφηκε

en: Department saved!
el: Τμήμα αποθηκεύτηκε

en: Departments
el: Τμήματα

en: Deposit
el: Κατάθεση

en: Description
el: Περιγραφή

en: Description Translations
el: Περιγραφή Μεταφράσεων

en: Description missing!
el: Περιγραφή λείπει

en: Detail
el: Λεπτομέρεια

en: Difference
el: Διαφορά

en: Discount
el: Έκπτωση

en: Done
el: Εντάξει

en: Drawing
el: Σχέδιο

en: Due Date
el: Ημερομηνία λήξης

en: Due Date missing!
el: Η ημερομηνία λήξης λείπει

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Edit Account
el: Επεξεργασία λογαριασμού

en: Edit Assembly
el: Επεξεργασία συναρμολόγησης

en: Edit Business
el: Επεξεργασία επιχείρησης

en: Edit Cash Transfer Transaction
el: Επεξεργασία κίνησης μεταφοράς χρημάτων

en: Edit Customer
el: Επεξεργασία Πελάτη

en: Edit Employee
el: Επεξεργασία Εργαζομένου

en: Edit Language
el: Επεξεργασία γλώσσας

en: Edit POS Invoice
el: Επεξεργασία απόδειξης ταμειακής

en: Edit Preferences for
el: Επεξεργασία προτιμήσεων για

en: Edit Project
el: Επεξεργασία έργου

en: Edit Quotation
el: Επεξεργασία προσφοράς

en: Edit Sales Invoice
el: Επεξεργασία τιμολογίου

en: Edit Service
el: Επεξεργασία υπηρεσίας

en: Edit User
el: Επεξεργασία χρήστη

en: Edit Vendor
el: Edit Creditor

en: Edit Vendor Invoice
el: Edit Creditor Invoice

en: Employee
el: Υπάλληλος

en: Employee Name
el: Όνομα Υπαλλήλου

en: Employee Number
el: Αρ. Υπαλλήλου

en: Employee deleted!
el: Ο Υπάλληλος Διαγράφηκε

en: Employee saved!
el: Ο Υπάλληλος αποθηκεύτηκε

en: Employees
el: Υπάλληλοι

en: Employer
el: Εργοδότης

en: Enter up to 3 letters separated by a colon (i.e CAD:USD:EUR) for your native and foreign currencies
el: ΕΥΡ

en: Equity
el: Επιείκια

en: Exch
el: Συναλλ

en: Exchange Rate
el: Τιμή συναλλάγματος

en: Exchange rate for payment missing!
el: Η τιμή συναλλάγματος λείπει

en: Expense
el: Έξοδα

en: Expense/Asset
el: Έξοδο/Πάγιο

en: Fax
el: Φαξ

en: Feb
el: Φεβ

en: February
el: Φεβρουάριος

en: Foreign Exchange Gain
el: Κέρδος από συνναλαγματική διαφορά

en: Foreign Exchange Loss
el: Ζημία από συναλλαγματική διαφορά

en: From
el: Από

en: Group
el: Ομάδα

en: HR
el: ΔΠ

en: History
el: Ιστορικό

en: Home Phone
el: Τηλ. Σπιτιού

en: Image
el: Εικόνα

en: Income
el: Εισόδημα

en: Increase
el: Αύξηση

en: Inventory
el: Απογραφή

en: Inventory saved!
el: Η Απογραφή αποθηκεύτηκε

en: Invoice
el: Τιμολόγιο

en: Invoice Date
el: Ημ. τιμολογίου

en: Invoice Number
el: Αρ. τιμολογίου

en: Invoice Number missing!
el: Το τιμολόγιο διαγράφηκε

en: Invoices
el: Τιμολόγια

en: Item deleted!
el: Το τεμάχιο διαγράφηκε

en: Item not on file!
el: Τεμάχιο δεν είναι σε αρχείο

en: Items
el: Τεμάχια

en: Jan
el: Ιάν

en: January
el: Ιανουάριος

en: Jul
el: Ιούλ

en: July
el: Ιούλιος

en: Jun
el: Ιούν

en: June
el: Ιούνιος

en: Language
el: Γλώσσα

en: Language deleted!
el: Η γλώσσα διαγράφκς

en: Language saved!
el: Η γλώσσα αποθηκέυτηκε

en: Languages
el: Γλώσσεσ

en: Liability
el: Παθητικό

en: Licensed to
el: Αδεια σε

en: Link
el: Σύνδεσμος

en: List
el: Λίστα

en: List Accounts
el: Λίστα Λογαριασμών

en: List Languages
el: Λίστα γλωσσών

en: List Price
el: Λίστα τιμών

en: List Projects
el: Λίστα Έργων

en: List Transactions
el: Λίστα Κινήσεων

en: List Warehouses
el: Λίστα αποθηκών

en: Login
el: Εισαγωγή

en: Logout
el: Εξαγωγή

en: Manager
el: Διευθυντής

en: Mar
el: Μαρ

en: March
el: Μάρτιος

en: Maximum
el: Μέγιστο

en: May
el: Μάϊος

en: May
el: Μάϊος

en: Message
el: Μύνημα

en: Method
el: Μέθοδος

en: Model
el: Μοντέλο

en: Month
el: Μήνας

en: Name
el: Όνομα

en: Name missing!
el: Το όνομα δεν υπάρχει

en: No
el: Όχι

en: Non-taxable
el: Δεν είναι φορολογίσιμο

en: Notes
el: Σημειώσεις

en: Nothing entered!
el: Δεν εχει γίνει εισαγωγή

en: Nothing selected!
el: Δεν έχε επιλεχθεί τίποτα

en: Nothing to delete!
el: Δεν υπάρχει τίποτα για διαγραφή!

en: Nothing to print!
el: Δεν υπάρχει τίποτα για εκτύπωση

en: Nov
el: Νοέ

en: November
el: Νοέμβριος

en: Number
el: Αριθμός

en: O
el: Ο

en: Obsolete
el: Απαρχαιωμένος

en: Oct
el: Οκτ

en: October
el: Οκτώβριος

en: Open
el: ’νοιγμα

en: Order
el: Παραγγελία

en: Order Date
el: Ημ. Παραγγελίας

en: Order Number
el: Αρ. Παραγγελίας

en: Order deleted!
el: Η Παραγγελία διαγράφηκε

en: Order saved!
el: Η Παραγγελία αποθηκεύτηκε

en: Outstanding
el: Αξιοσημείωτο

en: Payroll Deduction
el: Κράτηση μισθού

en: Phone
el: Τηλέφωνο

en: Preferences
el: Επιλογές

en: Preferences saved!
el: Επιλογές αποθηκεύτηκαν

en: Prepayment
el: Προπληρωμή

en: Price
el: Τιμή

en: Print
el: Εκτύπωση

en: Print and Post
el: Έκτύπωση και αποστολή

en: Print and Save
el: Εκτύπωση και αποθήκευση

en: Printed
el: Εκτυπώθηκε

en: Printer
el: Εκτυπωτής

en: Printing ...
el: Εκτυπώνεται...

en: Project
el: Έργο

en: Project Number
el: Αριθμός έργου

en: Projects
el: Έργα

en: Qty
el: Ποσ.

en: Receipt
el: Απόδειξη

en: Sale
el: Πώληση

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Screen
el: Οθόνη

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Select
el: Επιλογή

en: Select all
el: Επιλογή όλων

en: Service
el: Υπηρεσία

en: Signature
el: Υπογραφή

en: Source
el: Πηγή

en: Tax
el: Φόρος

en: Tax Number / SSN
el: Α.Φ.Μ.

en: Vendor
el: Creditor

en: Vendor Invoice
el: Creditor Invoice

en: Vendor Number
el: Creditor Number

en: Vendor deleted!
el: Creditor deleted!

en: Vendor missing!
el: Creditor missing!

en: Vendor not on file!
el: Creditor not on file!

en: Vendor saved!
el: Creditor saved!

en: Vendors
el: Creditors
